Get Adobe Flash player

FERIE zimowe 2017 z RoboCAMP i robotami LEGO – na Uniwersytecie Łódzkim

FERIE zimowe 2017 z RoboCAMP i robotami  LEGO – na Uniwersytecie Łódzkim

 • RoboCAMP są to pięciodniowe, kreatywne zajęcia na Uniwersytecie Łódzkim, dla dzieci w wieku 6-8 oraz 9-14 lat, w formie półkolonii i warsztatów, z programowania i budowy modeli robotów, z klockami LEGO.
 • Zostały stworzone z myślą o skutecznym uczeniu dzieci przedmiotów ścisłych, w tym robotyki i matematyki, oraz rozniecania w nich pasji do nauki. Zajęcia są tematyczne, na każdym kursie dzieci poznają również zagadnienia z różnych dziedzin nauki i otaczającego nas świata.
 • Warsztaty RoboCAMP  zostały stworzone z myślą o kreatywnym uczeniu dzieci przedmiotów ścisłych i rozniecania w nich pasji do nauki. Podczas warsztatów dzieci za pomocą programów komputerowych i zestawów klocków LEGO, konstruują i programują roboty – powstają działające konstrukcje, które na koniec warsztatów są prezentowane rodzicom podczas specjalnej sesji. Wszystko to odbywa się w atmosferze zabawy, gdzie dzieci poznają zagadnienia z informatyki i robotyki, matematyki, fizyki, mechaniki i informatyki, astronomii, przyrody i geografii, udając się w fascynującą podróż po rożnych obszarach nauki. Każda sesja wzbogacona jest o interaktywne instrukcje, animacje i gry, które, pozwalają lepiej zrozumieć materiał i więcej zapamiętać.
 • Na warsztatach nacisk kładziemy na wiedzę praktyczną, wzbogacając część warsztatową. Największą siłą programu są oryginalne konstrukcje, które pozwalają dzieciom zgłębić konkretny problem techniczny i sprawdzić działanie modelu prawdziwego mechanizmu, z którym zetknąć się będą mogli w przyszłości. Każda konstrukcja wzbogacona jest o interaktywne instrukcje, animacje i gry, które uzupełniają każdą lekcję, pozwalają lepiej ją zrozumieć i więcej z niej zapamiętać.
 • Na tym właśnie opiera się Metoda RoboCAMP, która w tysiącach dzieci rozbudziła już pasję do poznawania świata. Zajęcia RoboCAMP otrzymały tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
 • Program jest tak przygotowany, że nawet dzieci, które nie miały do tej pory dużo do czynienia z komputerami ani z zestawami klocków LEGO, będą sobie w stanie poradzić, a te bardziej biegłe w obsłudze komputera lub budowania z LEGO będą mogły rozwijać i doskonalić swoje umiejętności.
 • Podczas 5 dni zajęć dzieci budują około 10 modeli robotów.
 • Dzieci biorące udział w warsztatach RoboCAMP wracają po feriach i wakacjach do szkoły bardziej otwarte na naukę.

W czasie ferii 2017  Uniwersytet Łódzki oferuje cztery tematy warsztatów:

Pierwszy tydzień ferii 16-20.01.2017

Drugi tydzień ferii  23-27.01. 2017

·       Dzieci 6-8 lat:     SafariCAMP WeDo
– Zwierzęta świata

·       Dzieci 9-14 lat:   StarCAMP
Roboty LEGO w kosmosie i Gwiezdne wojny - z LEGO Mindstorms EV3

·       Dzieci 6-8 lat:   CityCAMP WeDo
- Sekrety nowoczesnego miasta

·       Dzieci 9-14 lat:  DiscoveryCAMP - Jak to jest zrobione, nowoczesne fabryki - z LEGO Mindstorms EV3

 • Informacja o RoboCAMP oraz o zapisach - przez stronę internetową Akceleratora Technologii Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego: ciat.uni.lodz.pl, a wszelkich informacji udziela Ewa Postolska tel. 508 390 708, tel. 42 635 4984, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     Opłata 860 zł lub 760 zł.
 • Linki, gdzie można obejrzeć przykładowe zajęcia i konstrukcje budowane przez dzieci:
  https://www.youtube.com/watch?v=-HAe3J57H6M    
  https://www.youtube.com/watch?v=Ufr8lVXJeSE&list=PL809D9331BE9C0CBF

Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii
Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego

www.ciat.uni.lodz.pl   

90-232 Łódź, ul. Kopcińskiego 16/18,

tel. 508 390 708   tel. 42  635 4984    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Czytany 74528 razy
Strona główna