Get Adobe Flash player

Odkrywamy tajemnice Manufaktury - gra terenowa

Odkrywamy tajemnice Manufaktury

Zdjęcie            Centrum Handlowo – Usługowe  Manufaktura w Łodzi, znane jest wszystkim, ale nie wszyscy wiedzą  jakie to miejsce kryje tajemnice, co kiedyś się tam znajdowało, kto przechadzał się po pięknym dziedzińcu 100 lat temu. Gimnazjaliści postanowili poszerzyć swoja wiedzę na ten temat i wzięli  udział w grze terenowej przygotowanej przez p. Agnieszkę Rutę. To już trzecia wyprawa, w czasie której młodzież poznaje historię fabrycznego kompleksu, miejmy nadzieję, że nie ostatnia.

            Uczestnicy gry terenowej podzieleni na drużyny, z zestawem pytań w ręku,  ruszyli na poszukiwania po terenie kompleksu,  należącego kiedyś do  Izraela Poznańskiego.  Uczniowie inaczej spojrzeli na popularne dziś miejsce spotkań, na restauracje, puby czy dyskoteki, w których całkiem niedawno rozwijał się łódzki przemysł, gdzie były: tkalnia, farbiarnia, bielnik, elektrownia   czy  straż ogniowa.

           Z prawdziwym zainteresowaniem gimnazjaliści poszukiwali odpowiedzi na pytanie, korzystając nie tylko z informacji ukrytych na terenie kompleksu, ale również  pytając przypadkowych przechodniów i korzystając z pomocy Informacji Turystycznej. Chociaż pogoda nie była sprzyjająca, to grupa Odkrywców, w ogóle się tym nie przejęła, po prostu nie mieli czasu zmarznąć.

Agnieszka Ruta

Czytany 31166 razy
Strona główna