Get Adobe Flash player

Gimnazjaliści odkrywali tajemnice Rzgowa

Gimnazjaliści odkrywali tajemnice Rzgowa

Gimnazjaliści powitali Wiosnę, biorąc udział w grze terenowej przygotowanej przez nauczycielkę języka polskiego. Gra miejska powstała w oparciu o Quest - Odkrywamy Tajemnice Rzgowa, którego polonistka jest współautorką.

Uczniowie podzieleni na grupy, pod opieką nauczycieli ruszyli w teren, w poszukiwaniu odpowiedzi na questowe zadania. Gimnazjaliści zgodnie z instrukcją przemierzali ulice Rzgowa, zaglądali w różne zakamarki, odczytywali ukryte informacje, a wszystko po to, żeby odczytać hasło: Rzgów - historia z przyszłością. Dowiedzieli się między innymi kto i kiedy nadał miastu prawa miejskie, gdzie znajduje się rynek charakterystyczny dla wsi typu widlica, jakie pomniki przyrody znajdują się w Rzgowie i które z domów przy ulicy Grodzickiej były kiedyś domami wozaków. Uczniowie dowiedzieli się również, że w Parku im. Adama Mickiewicza znajduje się wyjątkowa aleja czasu, że jeszcze niedawno do miasta nad Nerem, dojechać można było tramwajem linii 42, a most na rzece Ner jest wyjątkową konstrukcją połączoną nitami. W grze nie brakowało elementu rywalizacji, bo uczestników ograniczał czas. Na rozwiązanie wszystkich zadań i odczytanie hasła uczestnicy mieli zaledwie 45 minut. Wszyscy dobrze się bawili i co najważniejsze, poszerzyli swoją wiedzę na temat Rzgowa i jego historii. Na mecie czekała na wszystkich uczniów, słodka, wiosenna niespodzianka oraz pieczątka z adresem www.rzgowkultura.pl. Na wskazanej stronie można obejrzeć film przygotowany przez Redakcję Młodej Generacji, który jest ilustracją Questu.

 

Tekst i fot. Agnieszka Ruta

Czytany 26746 razy
Strona główna