Get Adobe Flash player

Konkurs Papieski

Konkurs Papieski

W bieżącym roku trwa VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły-Jana Pawła II „Papież Słowianin”. Konkurs ten organizowany jest przez Łódzkiego Kuratora Oświaty, w porozumieniu z innymi Kuratoriami Oświaty w Polsce.

Do tegorocznego konkursu zostało zgłoszonych 115 uczniów z województwa łódzkiego, do etapu wojewódzkiego komisja konkursowa zakwalifikowała 60 uczestników, w tym 3 uczennice naszego gimnazjum: Patrycję Samiec i Annę Walczak z II b oraz Natalię Kubas z II c. Zadaniem uczestników było napisanie pracy na jeden z podanych przez organizatora tematów. Z uwagi na to, że w Kościele przeżywamy Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia tematy podane przez Łódzkiego Kuratora dotyczyły również Bożego Miłosierdzia w nauczaniu Jana Pawła II. Patrycja i Natalia wybrały temat: Papież z Polski i św. Faustyna, „Sekretarka” Jezusa Miłosiernego – polski wkład w odkrycie
i ogłoszenie Tajemnicy Miłosiernego Boga, natomiast Ania pisała pracę o przebaczeniu: Akt miłosierdzia w praktyce – spotkanie Jana Pawła II z Mahmetem Alim Agcą, niedoszłym zabójcą Papieża w dwa i pół roku po zamachu jako dopełnienie przebaczenia. Wszystkie trzy prace zostały ocenione na 50 punktów tj. maksymalną ilość możliwą do uzyskania. Dzięki temu nasze uczennice mogły przystąpić do etapu wojewódzkiego. Test o Janie Pawle II jak zwykle był trudny. Wielu dorosłych miałoby poważne problemy z udzieleniem poprawnej odpowiedzi. Patrycja, Ania i Natalia całkiem nieźle sobie poradziły. Co prawda będzie to za mało, by dostać się do etapu ogólnopolskiego. Dziewczęta natomiast ze swoich wyników są zadowolone. Ja jako opiekun również. Gratulujemy odwagi i wiedzy. Będziemy próbować swoich sił w przyszłym roku szkolnym.

Elżbieta Wira

Czytany 14310 razy
Strona główna