DZIEŃ KARIERY DNIEM DORADZTWA ZAWODOWEGO

W GIMNAZJUM IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W RZGOWIE

Przygotowanie młodzieży do trafnego wyboru zawodu i drogi dalszego kształcenia jest jednym z najważniejszych celów wychowawczych gimnazjum.

Jak co roku w Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie we wtorek 15 marca 2016 r. odbył się Dzień Kariery w ramach prowadzonego przez szkołę doradztwa zawodowego. Celem takich spotkań jest zaprezentowanie kierunków kształcenia, a tym samym ułatwienie młodym ludziom wyboru przyszłego zawodu.

Uczniowie klas II i III mieli okazję poznać zasady rekrutacji oraz ofertę dydaktyczną poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych.

Spotkanie z gimnazjalistami rozpoczął Mateusz Kuzik- absolwent naszego gimnazjum, który będąc zawodowym strażakiem, pracuje obecnie w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach. Przybliżył uczniom ścieżkę kariery zawodowej w tej profesji oraz zachęcał do dalszej edukacji w tym kierunku.

Wspierając realizację działań podejmowanych w zakresie doradztwa zawodowego swoje oferty edukacyjne na rok szkolny 2016/2017 oraz ścieżki kształcenia w poszczególnych zawodach przedstawiły goszczące u nas szkoły:

• Zespoły Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, 5 oraz 22 z Łodzi,
  • Zespół Szkół Techniczno- Informatycznych w Łodzi,
  • Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi,
  • Zespół Szkół Rolniczych im. Juliusza Poniatowskiego w Czarnocinie,
  • Zespół Szkół nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic z Pabianic,
  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. mjr pil. Wł. Szcześniewskiego w Widzewie,
  • Zespół Szkół Ekonomii i Usług im. Natalii Gąsiorowskiej w Łodzi.

Tego samego dnia o godz. 17.00 w ramach propagowania zagadnień z doradztwa zawodowego gościliśmy w naszej szkole rodziców uczniów klas III, którzy lada moment staną przed trudnym wyborem dalszej ścieżki kształcenia na poziomie ponadgimnazjalnym. Wychowawcy klas III: p. Renata Kisiel, p. Emilia Nowacka i p. Leszek Kudra przedstawili wyniki próbnego egzaminu gimnazjalnego przeprowadzonego w dniach 20-22 stycznia 2016 r. Przekazali także informacje na temat formuły, arkuszy, warunków oraz procedur egzaminu gimnazjalnego 2016, który odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia br. Rodzice zostali również zaopatrzeni w szereg wiadomości dotyczących zasad i terminów rekrutacji do szkół ponadgimnajalnych. Wszystkie informacje ze spotkania dostępne są na stronie internetowej szkoły: www.gimnazjum.rzgow.pl w Zakładkach: REKRUTACJA oraz DORADZTWO ZAWODOWE w Niezbędniku rodzica gimnazjalisty pt. „JAK POMÓC ROZWIJAĆ SKRZYDŁA?

Edyta Waprzko- pedagog i doradca zawodowy

Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie