PIŁKARSKI TURNIEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W PIŁKĘ NOŻNĄ- „COCA COLA CUP”

W dniu 23.03.2016 roku reprezentacja Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie
miała przyjemność wzięcia udziału w ogólnopolskim turnieju Coca Cola Cup, który odbył się
w Łodzi. Do turnieju przystąpiło 6 szkół. Drużyny podzielono na dwie równe grupy. Naszemu gimnazjum przypadło grać z gimnazjum nr 35 oraz gimnazjum z Widzewa, które uznawane było za faworyta. W turnieju szkołę reprezentowali uczniowie klas pierwszych, drugich oraz trzecich
w składzie: Patryk Franczak, Dominik Kurela, Adrian Owczarek , Kacper Makosz, Dominik Pacześniak, Dominik Bączał, Michał Poros, Eryk Panasiuk, Łukasz Szczech oraz Mateusz Majdziński. Nad grupą sprawował opiekę nauczyciel wychowania fizycznego pan Marcin Łukaszewski.

Turniej rozpoczął się o godzinie 10:00. Nasza szkoła rozegrała pierwszy mecz z gimnazjum
nr 35. Był to bardzo wyrównany mecz, w którym oby dwie drużyny miały swoje okazje do strzelenia bramki, jednak mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Drugi mecz nasza reprezentacja rozegrała z gimnazjum z Widzewa. Mimo bohaterskiej obrony nasza drużyna nie ustrzegła się błędów, a mecz zakończył się wynikiem 0:3 na korzyść gimnazjum z Widzewa. Mimo braku zwycięstwa w grupie nasza drużyna awansowała dalej, a stało się to za sprawą wyniku meczu, rozegranego pomiędzy gimnazjum nr 35 a gimnazjum z Widzewa, który wyniósł 0:5. Tak więc nasza drużyna awansowała do półfinałów. Tam natrafiła na gimnazjum z Wiączynia Dolnego. Na początku nasi piłkarze wyszli na prowadzenie za sprawą Patryka Franczaka. Niestety chwilę później doszło do remisu. Kiedy już wydawało się, że dojdzie do dogrywki, na minutę przed końcem meczu szkoła z Wiączynia Dolnego wyszła na prowadzenie i po tym ciosie nasza drużyna nie potrafiła się już podnieść. Nasze Gimnazjum przybite tą porażką rozegrało jeszcze mecz o trzecie miejsce, w którym nie potrafiło odnaleźć drogi do przeciwnika, który zadał jeden decydujący cios, mecz zakończył się wynikiem 0:1 dla gimnazjum nr 21.

Mimo, że nie udało się uzyskać upragnionego awansu, reprezentanci naszej szkoły pokazali się z bardzo dobrej strony, a do szczęścia brakowało naprawdę niewiele. To była dobra lekcja dla chłopaków ze Rzgowa i nikt nie żałuje, że tam pojechał.

Patryk Franczak, kl. III b