KONCERT CHARYTATYWNY 2015

Od trzech lat, w grudniu, tuż przed świętami Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie organizuje koncert charytatywny. Serce dla serca – pod takim hasłem odbył się tegoroczny koncert, w czasie którego zbierano fundusze przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla rodzin z terenu Gminy Rzgów oraz na operację kręgosłupa 37-letniej Ani.

Organizatorem i koordynatorem wszystkich działań była pani Edyta Waprzko – pedagog szkolny z Gimnazjum w Rzgowie. A działo się naprawdę wiele. W ramach koncertu można było podziwiać grupy artystyczne ze Rzgowa, m.in. zespół gitarowy pod kierunkiem pani Weroniki Lipnickiej, grupę Sempre Cantare prowadzoną przez pana Wojciecha Skibińskiego - dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie. Młodzież z Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie pod opieką pań Edyty Waprzko i Elżbiety Wiry przygotowała montaż słowno – muzyczny pt. Boże Narodzenie. Oprócz działań na scenie przygotowano dla gości wiele dodatkowych atrakcji.

W ramach koncertu odbył się kiermasz ozdób świątecznych, przygotowanych przez młodzież Gimnazjum z sekcji wolontariatu, która pod opieką pani Edyty Waprzko przygotowała prawdziwe arcydzieła zdobione techniką decoupage i qwillingu. Pod opieką pani Emilii Nowackiej natomiast wykonano kartki świąteczne techniką scrapbookingu. Działania te realizowane były w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Postaw na rodzinę, które wspierała Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii. Uczniowie Gimnazjum przygotowali również słodki poczęstunek oraz kawiarenkę etyczną, w której można było spróbować produktów Fair Trade, a tym samym poznać założenia Koalicji Sprawiedliwego Handlu.

Do współpracy na rzecz rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji włączyli się również: Parafialny Zespół CARITAS, który przygotował na kiermasz stroiki świąteczne, dzieci i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Guzewie, którzy wykonali ozdoby makaronowe, mydełka zapachowe i inne dekoracje stołu, Koło Rękodzieła Artystycznego „Zasupłane” oraz Pracownia Plastyczna z Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie, prowadzona przez panią Irminę Kuzik, Koło fotograficzne prowadzone pod kierunkiem pani Beaty Ways, a także dziennikarze z Redakcji Młodej Generacji, którzy jak co roku utrwalili wszystkie wydarzenia w materiale filmowym, dostępnym na stronie www.rzgowkultura.pl .

Ogromne podziękowania należą się tym, którzy przyczynili się do sukcesu koncert charytatywnego. Uczniowie Gimnazjum w szczególny sposób zaangażowali się w pomoc potrzebującym i to dzięki nim właśnie już trzeci raz odbyło się tak ogromne przedsięwzięcie, którego pomysłodawczynią przed trzema laty była uczennica Gimnazjum, Paulina Kośka. Podziękowania należą się przede wszystkim tym, którzy wykonali dekoracje wykorzystane do aranżacji sali gimnastycznej, gdzie znajdowała się scena, a byli to: Karolina Zdyb z kl. III a, Patrycja Muras z kl. IIIa i Dominika Żytkiewicz z kl. III a. Duży wkład pracy w przygotowanie koncertu włożyli następujący uczniowie: Wiktoria Moczkowska- kl. III c, Hubert Prochoń- kl. III b, Adam Sabela- kl. III b, Sandra Sadkiewicz- kl. II a, Patrycja Samiec- kl. II b oraz Natalia Kubas- kl. II-c. Podziękowania kierujemy również dla darczyńców, którzy co roku przekazują nam m. in. artykuły żywnościowe na przygotowanie paczek tj.: Państwa Brzozowskich, Kabzów, Wolskich, Cholaś, Salskich, Panów Józefa Grota oraz Tomasza Łuczyńskiego.

tekst. Agnieszka Ruta