Get Adobe Flash player

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W GIMNAZJUM

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W GIMNAZJUM

            14 października br. w Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość poprowadziła nowo wybrana przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- uczennica Paulina Kośka z klasy III C. W imieniu całej społeczności szkolnej powitała przybyłych gości, nauczycieli, pracowników, uczniów  oraz rodziców. Święto tradycyjnie już rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym przybliżono historię święta. Występujący przypomnieli, że 14 października 1773 roku powołano pierwszą  w Polsce jak i w całej Europie instytucję władzy oświatowej o charakterze dzisiejszego ministerstwa edukacji. W imieniu wszystkich uczniów przekazano nauczycielom podziękowania za codzienny trud i życzenia sukcesów w pracy , po czym przystąpiono do uroczystego ślubowania uczniów klas pierwszych. Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie Pani Burmistrz- Jadwigi Pietrusińskiej, która również w ciepłych słowach złożyła wszystkim nauczycielom i niepedagogicznym pracownikom szkoły życzenia sukcesów i zadowolenia z pracy zawodowej. Podczas uroczystości dyrektor gimnazjum- Pani Monika Łoboda, wręczyła nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody. Po oficjalnej części uroczystości nastąpiły tzw. „Otrzęsiny”, podczas których w zabawnej formie quizu uczniowie starszych klas sprawdzali wiedzę „pierwszaków” na temat znajomości szkoły i nauczycieli. Okazało się, że pierwsze miejsce w punktacji zdobyły ex aequo klasy IA i IB, a drugie– klasa IC. Po uroczystości zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Czytany 23750 razy
Strona główna