Get Adobe Flash player

VI edycja Internetowego Konkursu Matematycznego MATMIX.pl

Matmix

W grudniu ruszyła VI edycja Internetowego Konkursu Matematycznego MATMIX.pl, którego organizatorem jest XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Warszawie. W tym roku konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej. Do wygrania są, między innymi, trzy iPhony 7 ufundowane przez Avivę oraz kalkulatory graficzne CASIO ufundowane przez firmę ZIBI.

Konkurs MATMIX.pl został stworzony po to, aby popularyzować matematykę wśród młodzieży, upowszechniać umiejętność korzystania z Internetu, motywować uczniów do systematycznej pracy i samodzielnego zdobywania wiedzy z różnych źródeł. Umiejętność wykorzystywania technologii informacyjnych w nauce przedmiotów ścisłych sprawia, że stają się one bardziej przyjazne i zrozumiałe.

Konkurs matematyczny składa się z dwóch etapów. Pierwszy odbywa się za pośrednictwem strony internetowej konkursu www.matmix.pl, a drugi – finał – odbywa się w XL LO w Warszawie. W pierwszym etapie uczniowie, po wcześniejszym zarejestrowaniu i zalogowaniu, udzielają na stronie internetowej konkursu odpowiedzi na pojawiające się raz w tygodniu zestawy zadań testowych. Zadania prezentowane są w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Stopień trudności zadań wzrasta w miarę zbliżania się do końca konkursu. Najwytrwalsi i najlepsi uczestnicy przechodzą do drugiego etapu, który odbywa się w XL LO im. S. Żeromskiego w Warszawie. Finaliści rozwiązują test wielokrotnego wyboru, co pozwala wyłonić spośród nich zwycięzców. Wtedy też następuje zakończenie konkursu i wręczenie nagród uczestnikom finału.

Z roku na rok konkurs staje się coraz bardziej popularny. W I edycji wzięło w nim udział 2,5 tys. uczniów z całej Polski, w II edycji było ich ponad 3,5 tys., a w kolejnych 5-6 tysięcy.

Internetowy Konkurs Matematyczny MATMIX.pl to jeden z nielicznych, bezpłatnych, ogólnopolskich konkursów, skierowanych do tak wielu uczniów. Konkurs daje możliwość pogłębienia wiedzy i porównania się z innymi uczniami z całej Polski. Może w nim wystartować praktycznie każdy. Żeby wziąć udział w konkursie nie trzeba mieć Internetu w domu. Można przecież korzystać ze szkolnych pracowni komputerowych lub ogólnodostępnych kafejek internetowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu w konkursie mogą wziąć udział nie tylko uczniowie z dużych miast, ale również z bardzo małych miejscowości, mimo, że dostęp do Internetu może tam być ograniczony.
Szczegółowe informacje na temat VI edycji można znaleźć na stronie konkursu matematycznego www.matmix.pl.

Organizator konkursu: Danuta Zarzycka, XL LO z O.D. im. S. Żeromskiego w Warszawie

- regulaminu konkursu: http://www.matmix.pl/download/regulamin.pdf

- plakat konkursu: http://www.matmix.pl/download/plakat.pdf

http://www.matmix.pl/zadania.php

Uwaga: Na początkowe zestawy zadań można odpowiadać do końca  23 stycznia 2017r.

Fragment regulaminu:

Terminy ukazywania się zestawów:

          Zestaw 1: od 19 grudnia 2016 do 23 stycznia 2017

          Zestaw 2: od 2 stycznia 2017 do 23 stycznia 2017
          Zestaw 3: od 9 stycznia 2017 do 23 stycznia 2017
          Zestaw 4: od 16 stycznia 2017 do 6 lutego 2017
          Zestaw 5: od 23 stycznia 2017 do 13 lutego 2017
          Zestaw 6: od 30 stycznia 2017 do 20 lutego 2017
          Zestaw 7: od 6 lutego 2017 do 20 lutego 2017
          Zestaw 8: od 13 lutego 2017 do 6 marca 2017
          Zestaw 9: od 20 lutego 2017 do 6 marca 2017
          Zestaw 10: od 27 lutego 2017 do 6 marca 2017
          Zestaw 11: od 6 marca 2017 do 13 marca 2017
          Zestaw 12: od 13 marca 2017 do 20 marca 2017

Finał konkursu odbędzie się1 kwietnia 2017r.

Odpowiedzi na dany zestaw zadań można udzielać do godziny 23.59:59 w dniu podanym jako Termin udzielania odpowiedzi”.

Czytany 28535 razy
Strona główna