Get Adobe Flash player

Najpiękniejszy głos w Gimnazjum!

O pasji i radości śpiewania Julii Waprzko, uczennicy klasy III c Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie pisałam rok temu przy okazji sukcesu wokalnego w wojewódzkim konkursie piosenki "Odkrywamy talenty". Z przyjemnością chcę przekazać, że jury w składzie: prof. Anna Domańska (Akademia Muzyczna w Łodzi), Anna Kolasa (Radio Łódź) i Krzysztof Kozłowski ("Śpiewająca Polska" - koordynator regionu łódzkiego) 24 kwietnia 2015 roku wyłoniło finalistki Wojewódzkiego Konkursu Piosenki „Odkrywamy talenty" zorganizowanego w ramach XV festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. W gronie laureatów znalazła się Julia Waprzko, uczennica naszego Gimnazjum, zdobywając I miejsce w konkursie. W ubiegłym roku Julka zachwyciła jurorów szlagierem 20-lecia międzywojennego „Ada to nie wypada”, w tym zaś pokonała konkurentów wykonaniem „Dobranoc panowie” i „Dream a Littre Dream of Me”.
Nagrody zostały wręczone 27 kwietnia br. podczas uroczystego zakończenia 15 Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Teatrze im. Jaracza. Julka wystąpiła na scenie Teatru i zaprezentowała zwycięskie piosenki. Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem występu odsyłam do magazynu kulturalnego TVP Łódź pod adresem: http://lodz.tvp.pl/19901588/02052015 - w 15:44 minucie materiału.

Beata Ways

 

Czytany 13884 razy
Strona główna